elektroniczne:

akcesoria:
polecamy:


rekomendacje:

 
Kawai Pianina Kawai Fortepiany Kawai

Kawai

Koichi Kawai Firma Kawai powstała w 1927r. Założycielem firmy był Koichi Kawai, który razem ze swoimi przyjaciółmi wyznaczył sobie ambitny cel, by zbudować własnoręcznie fortepian. Młodzieńczy zapał w połączeniu z konsekwencją sprawił, że młodzi konstruktorzy osiągnęli swój cel - nie tylko zbudowali fortepian ale dali również podwaliny pod firmę Kawai Musical Instrument Rosearch Laboratory. Swą siedzibę nowopowstała fabryka Kawai miała w japońskiej miejscowości Hamamatsu. Firma Kawai systematycznie się rozwijała. W latach pięćdziesiątych XXw. fabryka Kawai zatrudniała już 500 pracowników produkując rocznie ok. 1500 pianin. W roku 1955 zmarł Koichi Kawai i kierowanie firmą przejął jego syn Shigeru Kawai.

W niedługim czasie otwarto dwie nowe fabryki Kawai. Pierwsza fabryka specjalizowała się w przetwarzaniu drewna, a druga nastawiała się na produkcję pianin i fortepianów. Posiadając duże moce przerobowe firma Kawai zatrudniła w krótkim czasie aż 2000 akwizytorów, których zadaniem było zdobycie nowych rynków zbytu. Od tego momentu zaczęła się błyskawiczna ekspansja Kawai na wszystkie kontynenty. W 1989r. kierownictwo firmy przejął Hirotaka Kawai, który w dalszym ciągu skutecznie kontynuuje tradycje rodzinne firmy.

pianino Kawai KX-10 Obecnie z logo KAWAI spotkać można zarówno pianino klasyczne jak i pianino cyfrowe gdyż firma Kawai produkuje również instrumenty elektroniczne. Wizytówką fabryki jest fortepian SHIGERU KAWAI. Chcąc dalej prowadzić skuteczną ekspansję na nowe rynki zbytu firma Kawai musi być konkurencyjna cenowo do innych producentów azjatyckich i intensywnie pracuje nad obniżeniem kosztów produkcji. Dlatego zamiast drogich podzespołów z wysokogatunkowego drewna Kawai wprowadza elementy z tworzyw sztucznych - głównie ABS. Nie oznacza to jednak, że Kawai zmierza wyłącznie w kierunku nowych technologii. Klient ma możliwość kupić porównywalny fortepian Kawai bez kompozytów plastikowych ABS - jednak zapłaci za niego znacznie drożej.

fortepian Kawai GM-10 Obecnie firma Kawai to potężne przedsiębiorstwo z kilkoma fabrykami, produkujące fortepiany i pianina w bardzo szerokim spektrum jakości i cen. Najdroższe modele instrumentów wytwarzane są w Japonii natomiast tanie i średnie cenowo pianina i fortepiany produkowane są w ogromnej fabryce w Chinach.

Kawai - oferta:


Kawai Pianina Kawai Fortepiany Kawai

linki: pianino cyfrowepianino, fortepian Petrofpianino, fortepian BohemiaC. BechsteinCalisiapianinopianinapianino Calisiafortepian Calisiapianino Legnica

©1993-2012 Copyright by pianina.pl