1. pianina.pl
 2. fortepiany
 3. pianina
 4. cyfrowe
 5. więcej...
 6. SKLEP
Schulze Pollmann
Schulze Pollmann - pianino
Schulze Pollmann - fortepian


Schulze Pollmann


włoskie pianina i fortepiany z śpiewnym dźwiękiem ...

Historia


     Firma Schulze Pollmann powstała w 1828r przez połączenie dwóch niemieckich producentów, którzy przyjechali do Włoch i w Italii rozwinęli produkcję pianin i fortepianów. Paul Pollmann zanim otworzył swą fabrykę w Unna (Niemcy) przez wiele lat pracował w niemieckich fabrykach fortepianów i pianin. W 1923 roku nowa fabryka została przeniesiona do Turynu. W tym samym czasie inny renomowany niemiecki producent fortepianów i pianin Schulze z Zwickau przeniósł się do Bolzano w północnych Włoszech. Dwie firmy połączyły się w 1928r. W wyniku czego powstała fabryka Schulze Pollmann kierowana do 1942 przez Paula Pollmanna. W latach 1950 - 1970 dyrektorem technicznym firmy był Hans Pollmann - syn Paula.

     Przedstawiona powyżej historia Fabryki Schulze Pollmann pozwala zrozumieć dlaczego instrumenty te słyną z solidności, trwałości i pełnego, łagodnego brzmienia - to kontynuacja najlepszej niemieckiej tradycji budowy tych szlachetnych instrumentów wzbogaconej o oryginalny włoski styl i elegancję. Schulze Pollmann należy do ścisłej czołówki wśród producentów pianin i fortepianów. Jest to zasługa wysokich umiejętności fachowców zatrudnionych w Fabryce oraz wykorzystanie najnowocześniejszych, skomputeryzowanych maszyn, gwarantujących wysoki poziom precyzji i niezawodności na każdym etapie procesu produkcji.


Wyjątkowe piękno.


     Instrumenty Schulze Pollmann rozpoznawalne są na całym świecie. Włoski producent oprócz dbałości o najwyższy poziom brzmienia, ogromną uwagę zwraca również na wygląd zewnętrzny instrumentów. Obudowy pianin i fortepianów serii Masterpiece to niepowtarzalne dzieła sztuki rzemieślniczej. Schulze Pollmann jak żaden inny producent potrafi wydobyć i ukazać całe piękno zawarte w naturalnym drewnie. Misternie ułożone cudowne intarsje, bogactwo deseni, artystyczny dobór najszlachetniejszych gatunków drewna to główne czynniki, które sprawiają, że pianina i fortepiany Schulze Pollmann bez problemu rozpoznawalne są na całym świecie.

Włoska stylistyka.

     Przy projektowaniu obudów konstruktorzy Schulze Pollmann korzystają z pomocy najlepszych włoskich stylistów i projektantów. Instrumenty Schulze Pollmann imponują wyjątkowym pięknem obudów z włoskiego orzecha, amerykańskiego mahoniu i europejskiej wiśni. Ręcznie wykonane intarsje przedstawiają m.in.: ogon pawia, ptasie pióra czy też piękną dziką różę. Na podkreślenie zasługuje również unikalny proces lakierowania obudów z wykorzystaniem najlepszych gatunków lakierów. Efekt końcowy daje imponujące wrażenie. Seria Masterpiece to niepowtarzalne dzieła sztuki wykonane przez wybitnych artystów - rzemieślników z najlepszych materiałów.
     Takie instrumenty mogą być budowane tylko w Italii. Schulze Pollmann to cudowne śpiewne włoskie brzmienie oraz piękna i niepowtarzalna włoska stylistyka.Schulze Pollmann to instrumenty dla koneserów muzyki.

Schulze Pollmann
Schulze Pollmann - pianino
Schulze Pollmann - fortepian

menu

 1. pianina
 2. fortepiany
 3. akcesoria
 4. SKLEP
 5. salon
 1. wynajem
 2. komis
 3. cennik
 4. informacje
 5. kontakt
 1. raty / leasing
 2. strojenie / serwis
 3. transport
 4. gwarancja
©1993-2017 Copyright by Pianina.pl